Матеріали щодо сприяння формуванню культури піклування про ментальне здоров'я
Всесвітній день психічного здоров’я відзначається 10 жовтня. Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.
З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я рекомендуємо провести у закладах освіти усіх рівнів просвітницько-профілактичні заходи (педагоги мають самі визначити, коли і у який час провести івенти у форматі флешмобів, челенджів, «психологічних хвилинок» тощо), що допоможуть здобувачам освіти впоратися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок, на плідну роботу, сприятимуть атмосфері емоційного відновлення, почуттю безпеки та психоемоційного комфорту.
Для сприяння формуванню культури піклування про ментальне здоров'я, розуміння та надання інструментів, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан, рекомендуємо педагогічним працівникам використовувати матеріали
Матеріали
для використання педагогічним працівникам щодо сприяння формуванню культури піклування про ментальне здоров'я, розуміння та надання інструментів, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан:
-матеріали Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»;
-відео Всеукраїнського уроку з ментального здоровя для 1-6 класів «Ти як? Повертаємось до школи!»;
-відео Всеукраїнського уроку з ментального здоровя для 7-11 класів «Ти як? Повертаємось до школи!»;
-відеоматеріали «Ти як? Повертаємось до школи!»;
-відеоурок (перший урок 2023 року) «Ти як? Повертаємось до школи»;
-практичний вебінар, присвячений проведенню Всеукраїнського уроку ментального здоров’я;
-матеріали щодо психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи.