Обласний етап Всеукраїнського бліц-конкурсу «УКРАЇНСЬКИЙ ОРНАМЕНТ ПЕРЕМОГИ»

Дата: 17.01.2023 16:17

З метою формування національної самосвідомості, відновлення історичної справедливості, належного вшанування подвигу народних бардів – кобзарів, нищених на поч. ХХ століття, виховання наполегливості у роботі та любові до української народної творчості  комунальним закладом «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради  оголошується проведення у термін з 16 січня 2022 року до 05 лютого 2023 року обласного етапу Всеукраїнського  бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги».

Завдання конкурсу полягає у відтворенні українського орнаменту Перемоги на основі традицій, сакральних символів краю.

До участі у бліц-конкурсі запрошуються: учнівська молодь закладів загальної середньої  освіти, кому не байдуже все українське, все, що рухає нас, як націю, вперед.

Ваші дії:

• заявка, в якій наводяться такі дані: прізвище, ім’я, по батькові автора; назва навчального закладу; клас, курс; адреса

• конкурсні роботи: кисет, хустинка.

Зображення: ліра, бандура чи кобза, оздоблених автентичним орнаментом.

• кисет або хустинку можна доповнити коротким посланням воїну, лікарськими цілющими травами (за бажанням).

надсилати на поштову адресу: КЗ «ЗОЦЕНТУМ» ЗОР, 69068, м. Запоріжжя, вул. Чарівна, 11 (з поміткою «Український орнамент Перемоги»), (обов’язково з кур’єрською доставкою).

Орнамент — це не тільки декоративна прикраса, яка складається з елементів, що ритмічно повторюються, а і відображення прагнень людини, її зв’язку з природою, історичних особливостей. В етнічних орнаментах сконцентрований віковічний досвід народу, його уява про складність і гармонію буття.

Кисет (киса, капшук, гаман) – торбинка для тютюну, люльки, цілющих трав та інших дрібних речей, має вигляд мішечка, горловина якого затягається шнурком. Невід'ємні атрибути українського козака

Кобза, бандура, ліра – старовинні українські народні струнно-щипкові інструменти

Розміри конкурсної роботи: кисет – 90 х 90мм; хустинка – 180 х 180мм.

Всі записи виконуються державною – українською мовою з урахуванням вимог сучасного українського правопису.

Прийом конкурсних робіт до 05.02.2023 р.

Роботи переможців всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» будуть вручені бійцям ЗСУ.

Світлини робіт переможців  обласного етапу Всеукраїнського бліц-конкурсу «Український орнамент Перемоги» будуть розміщені на сайті https://www.zocentum.com/.

Детальна інформація – за телефоном: 0680613278 (Мішкіна Раїса Борисівна).