Дата: 03.11.2022 16:13

Запрошуємо до участі в конкурсі
Умови  про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків»

1. Загальні умови

1.1. Обласний етап Всеукраїнського конкурсу школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків» (далі – Конкурс) проводить комунальний заклад «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради.

1.2. Конкурс проводиться в період осінніх та весняних  лісокультурних робіт за участю учнівської молоді, членів учнівських лісництв та студентів навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

1.3. Конкурс проводиться щорічно.

2. Мета та завдання Конкурсу

2.1. Головною метою Конкурсу є виховання господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки. Формування творчої працелюбної особистості, економічної та екологічної культури учнів, привернення уваги органів влади, громадськості до закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

2.2. Завдання Конкурсу:

- розвиток екологічної свідомості особистості;

- оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, садивного матеріалу;

- створення нових лісів, лісових смуг, лісопарків, скверів та інших        об’єктів зеленого будівництва;

- ознайомлення з сучасними формами господарської діяльності;

- залучення до дослідницької діяльності з лісівництва;

- об’єднання зусиль лісогосподарських підприємств, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної підготовки учнів в галузі лісівництва;

- закладання лісорозсадників, шкілок в лісництвах та присадибних ділянках, закладах загальної середньої та позашкільної освіти.

3. Розділи Конкурсу

3.1. Розділами Конкурсу є:

І. «Насіння – сіянець – шкілка» – передбачає збір і висівання насіння

лісових дерев і чагарників, закладання лісорозсадників та шкілок.

ІІ. «Зелене живцювання» – включає в себе різноманітні способи вегетативного розмноження лісових культур сучасними районованими

породами.

ІІІ. «Висаджуємо ліс» – основний розділ Конкурсу, в якому проводяться агротехнічні заходи з підготовки ґрунту та висаджування сіянців і саджанців.

IV. «Ліси для нащадків» – підсумковий розділ, який включає облік посадженого і аналіз навчально-виховної діяльності учнівської молоді, зайнятої в цьому Конкурсі.

4. Учасники Конкурсу

4.1. До участі в Конкурсі запрошуються учнівські колективи, учнівські лісництва закладів загальної середньої і позашкільної освіти, гуртки юних лісівників, ланки юних лісівників, клуби, родинні колективи.

5. Оцінювання робіт Конкурсу

5.1. Роботи учасників Конкурсу журі оцінює за 100-бальною шкалою

відповідно до наступних критерій:

Критерії оцінювання

Максимальна

кількість

балів

Оцінка

експертів,

фахівців

1

відповідність організації роботи учнівської молоді на навчально-дослідницькій ділянці, шкілці, лісорозсаднику, в лісі Положенню про учнівське лісництво, затвердженому від

27.03.2015 р. №339/26784

2

науково-методична досконалість представлених матеріалів дослідницького спрямування

3

відповідність умовам організації і проведення профільної роботи

4

можливість впровадження дослідів у практику лісового господарства

5

обізнаність і володіння сучасними технологіями вирощування лісових культур

Сума балів

100

6. Відзначення переможців Конкурсу

6.1. За рішенням журі оргкомітет визначає переможців та призерів Конкурсу.

6.2. Переможці Конкурсу нагороджуються грамотами за зайняте І місце.

6.3. Призери Конкурсу нагороджуються грамотами за зайняті ІІ, ІІІ місця.

6.4. Роботи переможців будуть направлені до Національного еколого-натуралістичного центру (НЕНЦ) на Всеукраїнський етап конкурсу.

Детальну інформацію можна отримати за адресою:

69068,  м. Запоріжжя, вул. Чарівна, 11 та за телефоном: (061) 280-51-58,

068-061-32-787, електронна пошта: kzzocentum@ukr.net (Мішкіна Раїса Борисівна – координатор конкурсу).